Duże materace dają użytkownikom swobodę ruchów i wysoki komfort snu. Warto zatem dobrać materac odpowiedniej jakości i trwałości.

Duże materace inaczej też pracują, dlatego muszą być dobrej konstrukcji, która zapewni trwałość. Polecamy materace oparte na bazie lateksowej czy kieszeniowej. Im waga wyższa użytkowników tym wyższą twardość powinien mieć materac 200x220 cm. Dodatkowo można stosować konstrukcje multipocketowe, które będą dobrze podpierać gdy waga dwóch osób jest zróżnicowana. W tym krótkim artykule skupimy się na materiałach jakie można spotkać w budowie materaca.

Pianka lateksowa czy visco memory w materacu 200x220

Pianka lateksowa jest wykorzystywana w materacach średnio twardych 200x220 cm. To materiał o wysokiej gęstości, dlatego jest bardzo wytrzymały na duże obciążenia. Lateks jest sprężysty i idealnie podpiera poszczególne części ciała. Zapewnia dobrą przewiewność i wentylacje materaca. Materiał lateksowy 200x220 cm nie gromadzi kurzu i jest antyalergiczny. Dodatkowo przez swoje właściwości na takiej powierzchni się nie pocimy. Materiał lateksowy jest polecany dla osób ceniących sobie wysoki komfort snu.

Pianka Visco Memory jest materiałem wykorzystywanym do budowania strony materaca miękkiego lub średnio twardego. Jaka ostatecznie będzie twardość materaca zależy od ilości użytych warstw tego materiału. Pianka Visco Memory jest plastyczna i reaguje na nacisk ciała. Po ogrzaniu pianka mięknie i zapamiętuje kształty ciała. Pianka ma też właściwości grzejące, dlatego będzie równie dobra dla zmarzluchów.

Kokos, trawa morska i końskie włosie w materacu 200x220 cm

Materace 200x220 cm twarde i bardzo twarde posiadają w swojej budowie materiały usztywniające. W modelach twardych będzie to kokos lub trawa morska. Oba materiały są naturalne  i posiadają właściwości wentylujące. To przyjemne wykończenie materacy nieco sztywniejsze dedykowane dla osób z wagą powyżej 100kg. Materace bardzo twarde w większości przypadków nie posiadają wykończenia piankowego tylko same sztywne maty z kokosu i końskiego włosia. Taka powierzchnia materaca bardzo mocno podpiera i jest zalecana dla osób z wagą ponad 120kg lub gdy mamy takie potrzeby czy zalecenia. 

Gdzie kupić materac 200x220 cm?

Niezależnie jaki materac wybierzemy warto sprawdzić opinie jakie sklep posiada odnośnie swoich materacy a także jak transportuje materac. Dostawa materaca na płasko jest gwarancją otrzymania materaca o dobrej konstrukcji. Wszelkie wątpliwości dotyczące budowy materaca czy doboru odpowiedniej twardości rozwieją konsultanci Sweetsen.pl. Do dyspozycji jest rozmową czat, wymiana korespondencji mailowej czy rozmową telefoniczna.