Odkurzacze bezprzewodowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych odkurzaczy z kablami zasilającymi. Ich ergonomiczny design i prostota obsługi czynią je niezastąpionymi urządzeniami w codziennym życiu. Wśród użytkowników najpopularniejsze są modele pionowe. Nie tylko posiadają nowoczesny wygląd, ale również eliminują konieczność ciągłego schylania się podczas odkurzania. Sprawdziliśmy czy warto kupić właśnie ten rodzaj odkurzacza?

Komfortowe sprzątanie - zalety codziennego użytkowania odkurzacza bezprzewodowego

Odkurzacze bezprzewodowe, zwłaszcza modele pionowe, są zazwyczaj lekkie i ergonomiczne. To sprawia, że są łatwe w obsłudze, a użytkownik nie musi się schylać podczas sprzątania. Brak konieczności ciągnięcia za sobą kabla zasilającego oznacza większą swobodę ruchu. Można łatwo poruszać się po domu bez ograniczeń wynikających z długości kabla. 

Odkurzacz bezprzewodowy jest gotowy do użycia w dowolnym momencie. Często posiadają różne tryby pracy oraz różne akcesoria, co pozwala na ich używanie do różnych zadań i powierzchni. Co, więcej bezprzewodowe odkurzacze są zazwyczaj bardziej kompaktowe i łatwe do przechowywania niż tradycyjne modele. Mogą być z powodzeniem umieszczone w szafie czy schowku. Bardziej zaawansowane odkurzacze bezprzewodowe, w postaci robotów sprzątających mają automatyczne doładowywanie, systemy filtracyjne czy zdalne sterowanie.

Bezprzewodowe odkurzacze nie zawsze doskonałe - wady i ograniczenia urządzenia 

Mimo wielu zalet, odkurzacze bezprzewodowe mają także pewne wady, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze sprzętu do sprzątania. Jednym z głównych ograniczeń odkurzaczy bezprzewodowych jest czas pracy baterii. W porównaniu do odkurzaczy z przewodami, niektóre modele bezprzewodowe dają bardzo ograniczony czas pracy, co może być uciążliwe zwłaszcza podczas sprzątania większych powierzchni.

Urządzenie wymaga również regularnego ładowania baterii, co może być uciążliwe, zwłaszcza jeśli zapomni się naładować odkurzacza przed planowanym sprzątaniem. Z czasem też baterie litowo-jonowe, które są powszechnie stosowane w odkurzaczach bezprzewodowych, tracą swoją pojemność, co wiąże się z dodatkowym kosztem ich wymiany. Zaawansowane modele odkurzaczy bezprzewodowych są również stosunkowo drogie w porównaniu do tradycyjnych, co dyskwalifikuje zakup przy dość ograniczonym budżecie.

Kiedy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy?

Odkurzacz bezprzewodowy idealne sprawdzi się podczas codziennego sprzątania w mniejszych przestrzeniach, gdzie mobilność jest kluczowa. Dzięki niemu szybko pozbędziemy się rozsypanych drobnych zanieczyszczeń z powierzchni, bez konieczności rozkładania kabla.  Ten rodzaj odkurzacza idealnie sprawdzi się również na wyjeździe. Do szybkiego sprzątania w przypadku krótkoterminowych pobytów, wakacyjnych domków itp. 

Przy sprzątaniu dużych powierzchni lepiej sprawdzi się jednak tradycyjny odkurzacz bądź robot sprzątający. Niektóre odkurzacze bezprzewodowe mogą być również  mniej skuteczne w usuwaniu głębokich zabrudzeń z dywanów, gdyż nie będą posiadać odpowiednio dużą moc ssącą. Warto dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania i zastanowić się, czy odkurzacz bezprzewodowy będzie najlepszym wyborem w danej sytuacji.

 

 

 

#materiałsponsorowany