Klejnoty często pięknie oszlifowane, migoczące różnymi kolorami oraz odcieniami przyciągają wzrok i wywołują zachwyt. Od wieków były oznaką bogactwa, władzy i statusu społecznego. Twórcy gry "Splendor", Marc Andre i Pascal Quidault, postanowili przenieść graczy w świat, gdzie blask klejnotów i strategia spotykają się w pełnym emocji pojedynku planszowym! Stworzyli grę, która zdobyła uznanie w 2015 roku, otrzymując prestiżowy tytuł Gry Roku. 

Gra Splendor nie zawiera klasycznej planszy, wszystkie elementy z pudełka wykładamy na stoł. W  zestawie znajdziemy 40 znaczników klejnotów, od migoczących diamentów po głębokie rubiny oraz 90 kart rozwoju, podzielonych na trzy poziomy trudności w tym 10 tajemniczych arystokratów z epoki renesansu. Każdego z pewnością zachwycą już same ilustracje, które są przepiękne i ściśle nawiązują stylem do malarstwa dawnej epoki. 
Splendor to gra dla 2-4 graczy, która połączy zarówno nowicjuszy, jak i doświadczonych strategów. W każdej rozgrywce przenosimy się w odległe czasy renesansu, stając się jednym z handlarzy kamieniami szlachetnymi, który zręcznie przeprowadza transakcje i pomnaża swoje bogactwo. Celem jest zdobycie 15 punktów zwycięstwa.

W trakcie gry gracze mogą wykonywać różne czynności: brać 3 różne klejnoty na raz, zbierając swoją kolekcję; wybierać 2 identyczne klejnoty, by zwiększyć swoje zasoby; zarezerwować 1 kartę rozwoju, zdobywając jednocześnie złoty żeton, który otwiera nowe możliwości lub zakupić kartę rozwoju ze stołu lub jedną z zarezerwowanych, używając swoich klejnotów do zdobycia punktów. Zasady gry zostały dokładnie opisane w instrukcji. Na początku warto ją dokładnie przeczytać. Strategia rozgrywki jest naprawdę głęboka. Wybór kart ma kluczowe znaczenie, wpływając na szanse na zwycięstwo.


Splendor zachwyca niezwykłym połączeniem motywu renesansu z satysfakcjonującą rozgrywką. Jest to doskonała gra dla tych, którzy chcą zanurzyć się w świecie planszówek z niebanalnym motywem. Z pewnością sprawdzi się jako pomysł na prezent dla każdego miłośnika gier strategicznych! Więcej inspiracji prezentowych znajdziecie na stronie https://www.taniaksiazka.pl/prezenty.

 

 

#materiałsponsorowany