Sztuczny kamień najchętniej wybieranym materiałem wykończeniowym

Z roku na rok oferta materiałów wykończeniowych, które z powodzeniem mogą być stosowane w domach czy mieszkaniach, dynamicznie się poszerza. Surowce cieszące się do tej pory największą popularnością, zastępowane są nowymi propozycjami, które przewyższają je pod względem właściwości. Mowa tu choćby o sztucznym kamieniu, który coraz chętniej wybierany jest jako alternatywa dla kamienia naturalnego. Wszystko za sprawą wszechstronnych możliwości oraz dostępności kolorystycznej, dzięki którym materiał ten doskonale wkomponuje się w każde wnętrze – niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone!

  1. Sztuczne kamienie – dlaczego coraz częściej zastępują naturalne materiały?
  2. Kamień dekoracyjny a kamień naturalny – porównanie
  3. Gdzie szukać sztucznych kamieni do wnętrz?

Sztuczne kamienie – dlaczego coraz częściej zastępują naturalne materiały?

Dlaczego sztuczne kamienie coraz częściej zastępują w projektach wnętrzarskich te prawdziwe? Ponieważ mają wiele zalet i dodatkowo są atrakcyjniejsze cenowo. Materiały takie jak kompozyt mineralno-akrylowy, spiek wielkoformatowy czy konglomerat kwarcowy to trwała propozycja, która jest odporna na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto kamienie te wykazują właściwości wodoodporne, higieniczne oraz są łatwe w utrzymaniu czystości.

Do bardziej zaawansowanych projektów szczególnie poleca się kompozyt mineralno-akrylowy, który słynie z bezszwowej struktury (łączenia płyt są niewidoczne) oraz plastyczności, co pozwala tworzyć z niego produkty o nietuzinkowych kształtach.

Kamień dekoracyjny a kamień naturalny – porównanie

Sztuczne kamienie dekoracyjne do złudzenia przypominają swój naturalny odpowiednik. Szczególnie że wśród licznych dekorów można znaleźć także te, stylizowane na klasyczny marmur, naturalny granit i piaskowiec czy surowy beton. Dodatkowo, ze względu na właściwości fizyko-mechaniczne, które sztuczne kamienie zyskują w trakcie zaawansowanego procesu produkcji, materiał ten uznawany jest za trwalszy i solidniejszy, aniżeli produkty pochodzenia naturalnego.

Największą różnicę między sztucznym a naturalnym kamieniem stanowi jednak cena, która w przypadku kompozytu mineralno-akrylowego, konglomeratu kwarcowego oraz spieku wielkoformatowego jest o wiele atrakcyjniejsza. Finalny koszt produktu zależy jednak od rodzaju i ilości wykorzystanego materiału, jak również od skomplikowania formy projektu.

Gdzie szukać sztucznych kamieni do wnętrz?

Sztucznego kamienia do wnętrz najlepiej poszukiwać bezpośrednio u sprawdzonych dystrybutorów. Jednym z nich jest firma Architype, która od lat zajmuje się dostarczaniem najwyższej jakości kamieni do projektantów i wykonawców z całego świata. Na stronie internetowej firmy https://architype.pl/ można zapoznać się z szeroką ofertą konglomeratów kwarcowych, spieków wielkoformatowych oraz kompozytu mineralno-akrylowego cenionych marek – m.in. Caesarstone, Avant Quartz, Keralini czy GRANDEX.

 

#materiałsponsorowany