Mówi się, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. My jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla jakości i komfortu snu ważne jest nie tylko odpowiednie posłanie, ale przede wszystkim – odpowiednio dobrane łóżko. Jak zatem wybrać łóżko dla dziecka w wieku przedszkolno-szkolnym? Czym się kierować przy zakupie? Warto poświęcić chwilę refleksji nad tym, jakie łóżko będzie najlepszym towarzyszem nocnych przygód Twojego malucha.

Dlaczego wybór łóżka jest tak ważny?

Zacznijmy od podstaw i wyjaśnijmy, dlaczego wybór odpowiedniego łóżka dla dziecka w wieku przedszkolno-szkolnym jest tak ważny. Pamiętaj, że w pierwszych latach życia organizm dziecka rozwija się bardzo intensywnie. To między innymi z tego powodu dzieci powinny spać więcej, niż dorośli (11-12 godzin w wieku 3-6 lat i 10-11 godzin w wieku 6-12 lat). Komfortowy i zdrowy sen maluchowi zapewnia właśnie odpowiednie dobrane łóżko.

Czyli jakie? Ważne są odpowiednie wymiary oraz rodzaj łóżka (dostępne są zarówno łóżka pojedyncze, jak i piętrowe). Łóżko może wpływać nie tylko na codzienną kondycję malucha, ale także na jego ogólne zdrowie, dlatego zobacz ofertę na łóżka pojedyncze na stronie sklepu Łóżkolandia.

Łóżka pojedyncze czy łóżka podwójne dla dzieci – co lepsze?

W przypadku wyboru między łóżkami pojedynczymi a piętrowymi warto zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami rodziny. Łóżka pojedyncze są idealne, gdy dzieci mają zróżnicowane godziny snu, preferują osobiste przestrzenie lub gdy pokój jest wystarczająco duży na dwa łóżka.

Łóżka piętrowe są natomiast doskonałym rozwiązaniem, gdy rodzeństwo musi dzielić pokój, a przestrzeń na to jest zbyt mała. Łożka podwójne zobaczysz na lozkolandia.pl/lozka-podwojne-dwuosobowe.

Na co zwracać uwagę, kupując łóżko dziecięce?

Przy wyborze łóżka dla dziecka warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Wymiary powinny być dostosowane do wieku i rozmiaru dziecka (długość łóżka powinna być o około 20 cm dłuższa od wzrostu dziecka), zapewniając mu komfortowy sen. Styl, materiał wykonania, oraz bezpieczeństwo to kluczowe elementy, które warto uwzględnić podczas kupna. Pamiętaj bowiem, że meble wykonane z tworzyw sztucznych lub pokryte kiepskiej jakości farbami mogą wydzielać szkodliwe substancje.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są łóżka podwójne i pojedyncze z drewna sosnowego, które znajdziesz w sklepie internetowym Łóżkolandia. Marka ta korzysta wyłącznie z ekologicznych, całkowicie bezpiecznych farb i lakierów.

Łóżka potrójne, podwójne i pojedyncze w sklepie Łóżkolandia

Podsumowując, sklep internetowy Łóżkolandia oferuje szeroki wybór łóżek dziecięcych, zarówno pojedynczych, jak i piętrowych, dostosowanych do różnorodnych potrzeb. Sprawdź ofertę tej firmy, by zapewnić swoim dzieciom spokojny sen i budzenie się z uśmiechem na twarzy.

Marka Łóżkolandia oferuje też szerokie możliwości konfiguracji swoich mebli – nie tylko pod względem wymiarów, ale też dodatkowych elementów, takich jak szuflady i półki. Można tam też kupić łóżka trzyosobowe. Sprawdź ofertę na łóżka potrójne na lozkolandia.pl.

 

 

#materiałsponsorowany