Styl loftowy to niezwykle popularna estetyka, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze względu na swój surowy, przemysłowy urok. Jednak urządzenie salonu industrialnego może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy poszukujemy nieoczywistych inspiracji. Czytaj dalej, poznaj kilka nietypowych pomysłów na urządzenie salonu w stylu loft i wybierz idealny dla siebie!

Salon w stylu loft vintage, czyli tradycja i nowoczesny szyk

Połączenie stylu loftowego z elementami vintage może stworzyć niezwykle interesującą i wyjątkową przestrzeń salonu. Stare, odnowione meble, oryginalne dodatki i rustykalne akcenty doskonale współgrają z surowym charakterem loftu, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Drewniane skrzynie, kufry podróżne, a także eleganckie lampy czy obrazy w ramach będą doskonałymi elementami dekoracyjnymi w takim wnętrzu.

Salon w stylu loft boho pełen kontrastów

Łączenie stylu loftowego z boho może wydawać się nietypowe, ale właśnie to zestawienie może przynieść niezwykle interesujące rezultaty. Industrialne elementy, takie jak surowe cegły, metalowe rury czy odkryte belki, mogą być doskonałym tłem dla kolorowych tekstyliów, orientalnych dywanów czy etnicznych wzorów. W ten sposób tworzymy przestrzeń pełną kontrastów, która zachwyca swoją wyjątkową harmonią. O tym, jak przemycić elementy boho do loftowego salonu przeczytasz na stronie https://sw-design.pl/salon-w-stylu-loft-moze-miec-rozne-oblicza-sprawdz-jakie.

Jak urządzić mały salon loft w bloku?

Urządzenie małego salonu w stylu loft w bloku może być wyzwaniem ze względu na ograniczoną przestrzeń. Jednak istnieją pewne triki, które pozwolą nam wykorzystać każdy centymetr i stworzyć prawdziwie loftowe wnętrze. Warto postawić na meble o minimalistycznym designie, które nie przytłoczą pomieszczenia, a jednocześnie będą funkcjonalne i praktyczne. Idealnie sprawdzą się regały loftowe na całą ścianę z metalowym stelażem i drewnianymi półkami. Jeśli chcesz dodać wnętrzu nieco przytulności, wybierz regały z litego drewna z szufladami i drzwiczkami. Dopełnieniem aranżacji będzie loftowy stolik drewniany. Aby nadać jeszcze więcej loftowego szyku, na ścianie za kanapą ułóż cegły i zawieś półki metalowe. Nie zapomnij o donicach lub kwietnikach stojących, oczywiście na metalowym stelażu.

Stworzenie salonu w stylu loft może być wyzwaniem. Połączenie stylu vintage z loftową surowością czy kontrastowe zestawienie boho z industrialnym charakterem to sposób na oryginalne wnętrze. Eksperymentuj – nietypowe zestawienia mogą przynieść niezwykle satysfakcjonujące efekty.

#materiałsponsorowany