Jak urządzić salon, aby prezentował się on nieszablonowo? Możesz zaaranżować pokój dzienny, ustawiając w nim kilka elementów zabytkowego wyposażenia wnętrz. Jak wybrać antyczne meble do salonu? Skorzystaj z naszych wskazówek i stwórz pomieszczenie, o którym zawsze marzyłeś.

Dostosuj zabytkowe meble do charakteru wnętrza

Chcesz stworzyć przytulny salon z antycznymi elementami wyposażenia wnętrz? Wybierając zabytkowe meble, pamiętaj, aby dopasować je do aranżacji pomieszczenia. Weź pod uwagę zarówno wielkość salonu, kolor ścian, jak i styl przedmiotów, które już się w nim znajdują. Duże komody czy też sofy z bogatymi zdobieniami mogą przytłoczyć małe wnętrze, natomiast prosty fotel lub stolik niczym się nie wyróżniać w bardzo przestronnym pomieszczeniu. Miejscem, gdzie znajdziesz wiele ciekawych elementów wyposażenia wnętrz pochodzących z różnych epok, jest salon antiquebeauty.eu (antyki, meble antyczne), który oferuje eleganckie kanapy z okresu ludwikowskiego, neoklasyczne biurka i sekretarzyki wykonane z drewna dębowego. Pamiętaj też o zachowaniu równowagi między nowoczesnymi meblami a antykami, a dzięki temu salon pozostanie funkcjonalny i estetyczny.

Postaw na funkcjonalność zabytkowych mebli

Wyposażenie salonu powinno nie tylko stylowo się prezentować, ale przede wszystkim być funkcjonalne. Warto upewnić się, czy fotele lub kanapy są wygodne i zapewniają odpowiednie wsparcie plecom podczas siedzenia. Natomiast zabytkowe szafy i komody muszą być wystarczająco pojemne, żeby móc pomieścić różne przedmioty. Zwróć uwagę liczbę szuflad i półek, a także ich głębokość. Niezwykle ważna jest też konstrukcja antycznych mebli, aby były one stabilne i bezpieczne w użytkowaniu. Warto także rozważyć renowację zabytkowych elementów wyposażenia wnętrz, a wtedy na pewno w Twoim salonie zacznie panować niezwykła atmosfera.

Zdecyduj się na autentyczne antyczne meble

Niezaprzeczalnie zakup oryginalnych zabytkowych mebli to zwykle spory wydatek, jednak wysoka ich wysoka cena zwykle idzie w parze z ich jakością. Antyki zwykle są wykonane z drewna i posiadają charakterystyczne dla danej epoki ornamenty i zdobienia. Dobrym pomysłem może być zasięgnięcie opinii rzeczoznawcy, aby mieć pewność, że dany przedmiot jest autentyczny. Warto również poprosić sklep z antykami o przedstawienie certyfikatu lub dokumentacji historycznej, które potwierdzają pochodzenie starych mebli. Należy unikać nabywania elementów wyposażenia wnętrz stylizowanych na zabytkowe, ponieważ są one mniej trwałe. Zakup oryginalnych antyków to nie tylko sposób na stylową aranżację salonu, ale również okazja do posiadania w swoim domu kawałka historii.

Zabytkowe meble mogą prezentować się niezwykle oryginalnie w nowoczesnym salonie. Naszym zdaniem to znakomity sposób na dodanie wnętrzu niepowtarzalności i wyjątkowego charakteru. Co sądzisz o antycznych meblach w salonie? Czy podoba Ci się takie połączenie historii z nowoczesnością? Czekamy na Twoją opinię w komentarzu.