Oświetlenie to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrza. Pozwala korzystać z domowej przestrzeni po zmroku i dodatkowo pełni funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrane, wpływa korzystnie na samopoczucie domowników. Dlatego, jeśli remontujesz albo urządzasz mieszkanie, dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze lamp.

Moc i barwa światła – dlaczego są tak istotne?

Najbardziej istotną kwestią jest moc oświetlenia. To od niej zależy, czy przestrzeń będzie odpowiednio doświetlona. Wybierając lampę, warto wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia – im jest większy, tym wyższa powinna być moc lampy sufitowej. Niebagatelne znaczenie ma również ilość wpadającego światła naturalnego – najwięcej jest go w przypadku okien wychodzących na stronę południową i zachodnią.

Istotną rolę odgrywa też barwa światła. Ogólna zasada mówi, że w pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku, takich jak salon czy sypialnia, optymalnym wyborem są lampy emitujące ciepłe światło. Zimne, pobudzające do działania, może okazać się strzałem w dziesiątkę do domowego gabinetu, kuchni czy łazienki. Ale uwaga! Przy dłuższym przebywaniu w pomieszczeniu może powodować rozdrażnienie, zmęczenie czy ból głowy. Dlatego coraz częściej chłodne oświetlenie zastępuje się neutralnym.

Lampa sufitowa to za mało – jak dobrać oświetlenie dodatkowe do poszczególnych pomieszczeń?

Lampy do mieszkania są zwykle inwestycją na wiele lat. Warto więc zadbać o to, aby były energooszczędne. W tej kwestii niezrównane jest oświetlenie LED. Z jednej strony pobiera mniej prądu, z drugiej jest trwalsze, więc na długi czas zagości w przestrzeni.

Urządzając przestrzeń, należy pamiętać, że główne źródło światła w postaci lampy sufitowej zwykle jest niewystarczające – nawet w przypadku pomieszczeń o małym metrażu. Z tego względu zaleca się wybór oświetlenia dodatkowego. W salonie może to być elegancka lampa podłogowa, która pozwoli stworzyć przestrzeń do relaksu. W sypialni świetnie sprawdzą się lampki nocne oraz kinkiety – staną się niezastąpione w czasie wieczorów spędzanych z książką czy czasopismem. A dodatkowo pomogą zbudować przytulną atmosferę.

Dodatkowe punkty świetlne powinny także znaleźć się w kuchni i łazience. W tych pomieszczeniach pełnią wręcz funkcję oświetlenia roboczego ułatwiającego wykonywanie rozmaitych prac i czynności. W kuchni, poza lampą sufitową, warto zadbać o oświetlenie nad blatami, pomocne w czasie przyrządzania posiłków. Z kolei w łazience nie może zabraknąć dodatkowych kinkietów bądź punktów świetlnych przy lustrze. To rozwiązania, które ułatwią golenie czy wykonywanie makijażu.

Design dopasowany do stylu aranżacji

Na koniec pozostaje już tylko design lampy. Powinien być oczywiście dopasowany do stylu wnętrza. W sklepie lampami w Łodzi dostępne są zarówno nowoczesne, minimalistyczne produkty o mocno zarysowanych liniach, jak i lampy wpisujące się w klasyczne pomieszczenia, a nawet przestrzenie glamour. Coś dla siebie znajdą ponadto miłośnicy modnych aranżacji industrialnych i skandynawskich.

Nowy sklep z oświetleniem w Łodzi

Różnorodność oświetlenia często sprawia, że trudno jest zdecydować się na konkretny produkt. Do tego dochodzą parametry techniczne. Z tego względu dobrym pomysłem jest skorzystanie z opinii specjalisty. Nowy sklep oświetleniowy w Łodzi to miejsce, w którym każdy może liczyć na fachowe doradztwo. Szeroki asortyment z pewnością pozwoli wybrać lampę dopasowaną do przestrzeni oraz potrzeb jej użytkowników. Produkty można obejrzeć, przyjrzeć się ich parametrom, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości poprosić o poradę specjalistę.

Chcesz rzucić zupełnie nowe światło na aranżację mieszkania? Wybierz odpowiednie lampy, które nie tylko rozjaśnią mrok po zachodzie słońca, ale będą doskonałą dekoracją przestrzeni – nawet jeśli pozostaną niezaświecone. Pamiętaj o tym, że właściwe oświetlenie ma wpływ na Twoje samopoczucie. Dlatego nie zgadzaj się na kompromisy i ufaj jedynie sprawdzonym markom, istniejącym na rynku od wielu lat.

 

 

 

#materiałsponsorowany