Często zdarza się, że ze względu na małą ilość miejsca w mieszkaniu, dzieci muszą wspólnie dzielić pokój. Jeśli w rodzinie jest dwóch chłopców lub dwie dziewczynki to sytuacja nie jest aż tak skomplikowana, co jednak gdy trzeba urządzić pokój jednocześnie dla chłopca i dziewczynki?

Urządzenie wspólnego pokoju dla rodzeństwa różnej płci to nie lada wyzwanie. To, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej zależy w dużym stopniu od wieku dzieci, a także wielkości pomieszczenia. Trzeba pamiętać, że pokój powinien być urządzony bardzo neutralnie, aby nie był ani zbyt dziewczęcy ani zbyt chłopięcy. Kolory ścian w pokoju powinny być stonowane. Najlepiej sprawdzą się biały, beże czy szarości. Dodatkowo urządzając pokój dziecięcy dla chłopca i dziewczynki, warto zastosować dekoracje o neutralnej estetyce, jak np. zwierzęta, las czy podróże. W pokoju dziecięcym ważna będzie przede wszystkim funkcjonalność i odpowiednia ilość miejsca do przechowywania. Meble do pokoju dziecięcego np. szafki można znaleźć na stronie szafka - lenartmeble.pl. Koniecznie trzeba też zadbać o odpowiednie oświetlenie w pokoju dzieci. Ważna będzie przede wszystkim duża lampa na środku pokoju, a także lampki na biurku. Dodatkowo można też zamontować lampki przy łóżku.

Jak podzielić pokój na strefę dla dziewczynki i dla chłopca?

Urządzając pokój dla dzieci, warto zastanowić się na oddzieleniem dwóch części pokoju od siebie i tym samym zapewnić dzieciom nieco więcej prywatności, tworząc strefę dla dziewczynki i strefę dla chłopca. Będzie to ważne, zwłaszcza jeśli mamy dzieci w wieku nastoletnim. Pokój można podzielić np. poprzez pomalowanie ściany w pokoju na różne kolory, tak żeby każda połowa pokoju miała inny kolor i tym samym zaznaczała przestrzeń dla chłopca i dla dziewczynki. Podobny efekt uda się też uzyskać przyklejając na ścianę dwie różne tapety. Pokój można też podzielić np. szklaną ścianką działową, parawanem lub meblami wykorzystując do tego wysoki regał, komodę lub szafę. W części wspólnej pokoju można postawić dużą szafę, która pomieści zarówno ubrania dziewczynki, jak i chłopca. Warto wcześniej ustalić, które półki do kogo należą, aby każde dziecko miało swoją przestrzeń do przechowywania. Jakie meble do wspólnego pokoju chłopca i dziewczynki? Każde z dzieci powinno mieć osobne biurko, aby wygodnie móc odrabiać lekcje. Meble do pokoju warto wybrać razem z dziećmi, aby trafić w ich gusta. Jeśli chłopiec jest fanem piłki nożnej to właśnie w tym stylu można urządzić przestrzeń dodając np. ciekawe dekoracje, takie jak pościel w piłkę czy powiesić na ścianie plakaty z ulubionymi piłkarzami. Ciekawe patenty na to, jak urządzić pokój dla chłopca można znaleźć na stronie https://lenartmeble.pl/jak-urzadzic-pokoj-dla-chlopca/. Z kolei część dla dziewczynki powinna być urządzona odpowiednio do jej wieku, zgodnie z jej zainteresowaniami i w ulubionych kolorach.

 

 

 

 

 

#materiałsponsorowany