Mimo tego, że sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, często bagatelizujemy jego znaczenie. Nie wysypiamy się i nie dbamy o jakość naszego wypoczynku. Na dłuższą metę takiego podejście może przynieść nieprzyjemne skutki. Jak to zmienić? Poznaj porady i techniki, dzięki którym poprawisz jakość swojego snu!

Zainwestowanie w dopasowany materac

Materac to kwestia, której w pierwszej kolejności powinniśmy się przyjrzeć, chcąc poprawić jakość naszego snu. On bowiem w największym stopniu oddziałuje na nasz wypoczynek. Jeśli wybierzemy model, który będzie odpowiadał naszym potrzebom i preferencjom, na pewno zauważymy poprawę. Na wygodnym podłożu łatwiej będzie nam się odprężyć i zrelaksować. Szybciej zaśniemy, ponieważ nie będziemy musieli przewracać się z boku na bok, próbując znaleźć wygodną pozycję snu. Możemy zastanowić się nad zainwestowaniem w materac o ciekawych właściwościach, takich jak na przykład termoelastyczność. Technologia termoelastyczna wpływa na plastyczność modelu i powoduje, że podłoże snu reaguje na temperaturę wytwarzaną przez użytkownika i na tej podstawie dopasowuje się do jego ciała. To gwarantuje idealnie dopasowaną powierzchnię, która umożliwia pełne rozluźnienie mięśni i regenerację organizmu.

Zadbanie o poziom higieny snu

Na jakość snu wpływa również to, w jakich warunkach śpimy. Jeśli nasza sypialnia jest zabałaganiona i brudna, na pewno skutecznie nie wypoczniemy. Warto zadbać o poziom higieny, dzięki któremu zapewnimy sobie optymalne i zdrowe otoczenie snu. Pamiętajmy przede wszystkim o regularnym praniu pościeli, które powinniśmy robić raz w tygodniu. Oprócz tego od czasu do czasu odkurzmy nasz materac, aby pozb

yć się nadmiaru kurzu. Możemy też zainwestować w takie produkty, które będą miały właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Dzięki temu na powierzchni materaca nie będą rozwijały się bakterie i drobnoustroje. W ten sposób zapobiegniemy też gromadzeniu się wilgoci. O tę kwestię powinni zatroszczyć się przede wszystkim alergicy. Zredukowanie ilości alergenów pozwoli im cieszyć się spokojnym wypoczynkiem.

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w czasie snu

Okazuje się, że temperatura, jaka panuje w naszej sypialni, również może oddziaływać na jakość naszego wypoczynku. Jeśli w naszym pomieszczeniu panuje zaduch, a do tego temperatury na zewnątrz są bardzo wysokie, będziemy się bardziej pocić, co może zaszkodzić naszej higienie snu. Z drugiej strony, gdy w pokoju będzie za zimno, trudno będzie nam się odprężyć, ponieważ nasz organizm, zamiast na zrelaksowaniu się, będzie skupiał się na ogrzaniu nas. Aby tego uniknąć, musimy dopasować temperaturę w sypialni do aktualnej pory roku. Latem pamiętajmy o regularnym wietrzeniu pomieszczenia. Zainwestujmy ponadto w takie materiały, które będą skutecznie odprowadzały nadmiar wilgoci z naszego ciała. Zimą przyda nam się gruba, miękka kołdra wyróżniająca się dobrą izolacją cieplną.

Na pewno nie pożałujemy czasu zainwestowanego w poprawę jakości naszego snu. Przekonamy się, że nawet proste czynności i nawyki mogą pomóc nam lepiej się odprężyć. Wymieńmy stary materac na nowy, dbajmy o poziom higieny, korzystajmy z jakościowych artykułów sypialnianych, a na pewno zauważymy pozytywną zmianę!

 

 

 

Artykuł sponsorowany.