Buty są wizytówką człowieka, dlatego dbałość o nie, niezależnie od pory roku jest bardzo istotną kwestią. Jednak szczególna pielęgnacja należy się butom wiosną. To pora roku, w której panuje zmienna aura, dlatego bardziej są narażone na zabrudzenie oraz zniszczenie. Istnieją sposoby, które są w stanie dać im skuteczną ochronę przed uszkodzeniem. Warto wiedzieć, jak dbać o obuwie o tej porze roku.

Zadbaj o buty wiosną – kilka ważnych wskazówek

Odpowiednia dbałość o obuwie jest bardzo ważne, ponieważ wypływa na ich kondycję, a także Twoje samopoczucie. Buty powinno się systematycznie czyścić, usuwać powstałe zabrudzenie. Wiosna to dość zmienna pogodowo pora roku. Jednego dnia buty narażone są na deszcz, błoto, z kolei drugiego na obfity pył, a niekiedy jeszcze na szkodliwe działanie śniegu z solą drogową. Niezależnie od rodzaju zabrudzenia buty przede wszystkim muszą być systematycznie czyszczone. Po dokładnym oczyszczeniu obuwia zawsze należy je osuszyć.

Impregnacja jest kolejnym bardzo istotnym czynnikiem, który powinno się wykonywać po oczyszczeniu obuwia i dokładnym osuszeniu. Szczególnie wrażliwe na działanie środków nawilżających i działanie wilgoci jest obuwie wykonane ze skóry, dlatego jemu należy się szczególna pielęgnacja. Takie czynności powinno się wykonywać raz w tygodniu. Z kolei w przypadku obuwia noszonego każdego dnia, jeżeli buty zakładane są kilka razy w tygodniu bądź miesiącu warto je zaimpregnować raz na miesiąc.

Jak dbać o buty ze skóry sztucznej?

Buty wykonane z tworzyw sztucznych należy podobnie jak każde obuwie systematycznie oczyszczać za pomocą szczoteczki z wypustkami, które delikatnie unoszą włosie i dzięki temu usuwają zanieczyszczenia. Ponadto buty można umyć nawilżoną ściereczką razem z niewielką ilością detergentu oraz wody, bądź samą wodą. To bardzo wygodne i skuteczne sposoby, które pomogą w odpowiedni sposób wyczyścić buty, a jednocześnie je utrzymać w dobrej kondycji.

Systematyczna dbałość o obuwie jest bardzo istotnym elementem, ponieważ wypływa na jego wygląd oraz kondycję. Zapewnia utrzymania butów w dobrym stanie i długotrwałe użytkowanie, dlatego warto je systematycznie oczyszczać, nawilżać oraz impregnować.

Do impregnacji sprawdzą się kremy oraz pasty w kremie i mleczka. Bardzo chętnie wybierane są pasty samopołyskowe do obuwia, które profesjonalnie dbają o obuwie wykonane tak ze skóry sztucznej, jak i naturalnej. Szybko odświeżają i nadają piękny połysk. Nie ma konieczności polerowania, więc są bardzo łatwe w użyciu.

 

 

 

 

#materiałsponsorowany