Czysty samochód nie jest wyłącznie kwestią estetyki, ale przejawem troski o jego stan techniczny. Regularne czyszczenie samochodu jest niezbędne, aby móc utrzymać pojazd w dobrym stanie i zapewnić sobie i pasażerom bezpieczną podróż. Czym dobrze umyć samochód? Jakie preparaty do czyszczenia auta będą najlepsze?

Szampon do mycia samochodu

Samodzielne czyszczenie samochodu może okazać się dużo skuteczniejsze, niż na myjni automatycznej, gdzie może dojść do poważnego uszkodzenia lakieru. Najważniejszą kwestią w tym wypadku jest dobór odpowiednich środków myjących. Popularnym wyborem jest szampon do mycia samochodu, który pozwoli na usunięcie osadów drogowych, brudu oraz innych zanieczyszczeń, jednocześnie nie niszcząc lakieru. Obecnie na rynku można znaleźć szeroki wybór szamponów do auta w tym ceramicznych, kwaśnych, neutralnych, zawierających kwarc, głęboko oczyszczających, bezpiecznych dla wosku itp. Szeroki wybór kosmetyków samochodowych można znaleźć w asortymencie https://automotivecare.pl.

Specjalistyczne preparaty do konkretnych zastosowań

Gdy Twój samochód potrzebuje bardziej zaawansowanych preparatów do usuwania trudnych plam, czy osadów, najlepiej sięgać po specjalistyczne preparaty przeznaczone do konkretnych zastosowań. Obecnie wielu producentów zapewnia skuteczne i bezpieczne produkty do różnych powierzchni.

Płyny do mycia szyb

Odpowiednie płyny do mycia szyb zapewniają dobrą widoczność podczas jazdy. Podczas wyboru odpowiedniego preparatu warto zwrócić uwagę na jego skład i właściwości. Trzeba mieć na uwadze to, że płyny o niskiej zawartości alkoholu będą mniej szkodliwe dla plastikowych elementów i powierzchni znajdujących się wokół szyb. Należy unikać także tanich płynów do szyb zawierających amoniak lub związki alkilowe, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie, a także prowadzić do matowienia powierzchni. Wybierając dobrej jakości płyn, nie tylko skutecznie usuniesz zabrudzenia, ale równocześnie zapobiegniesz parowaniu szyb.

Woski do samochodu

Woski do samochodu mają na celu chronić lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz, sól drogowa, promienie UV, czy zanieczyszczenia atmosferyczne. Dobrej jakości wosk zapewni trwałą warstwę ochronną, lśniącą powierzchnię, poza tym ułatwia usuwanie brudu podczas kolejnych myć.

 

 

 

 

 #materiałsponsorowany