Upalne noce spędzają wielu osobom sen z powiek. Nieustanne gorąco i nadmierna potliwość wywołują dyskomfort, który w łóżku jest czasami nie do zniesienia. Na szczęście producenci artykułów sypialnianych oferują w dzisiejszych czasach wiele korzystnych rozwiązań, dzięki którym można uzyskać komfort termiczny nawet w samym środku lata. Poznaj nasze rady dotyczące wyboru pościeli, kołdry i poduszek, a następnie zainwestuj w swój sen!

Kup lekką pościel

Wybierz pościel, którą wykonano z lekkich i oddychających materiałów. Doskonale sprawdzą się bawełna oraz len. Unikaj syntetycznych tkanin zatrzymujących wilgoć i ciepło. Zdecydowanie lepsze są naturalne włókna, które nie tylko pozwalają na nieustanny przepływ powietrza, ale również zapewniają uczucie chłodu we śnie.

Ogranicz liczbę warstw

Jesień, zima, a nawet wczesna wiosna to czas, w którym w łóżkach wielu osób znajduje się kilka warstw okrycia. Jednak wraz ze zbliżającym się latem, warto jak najszybciej się ich pozbyć. Nawet wysokiej jakości akcesoria sypialniane, które efektywnie przepuszczają powietrze, nie sprawdzą się wówczas, gdy będzie ich po prostu za dużo. Zamiast kołder z pierza zdecyduj się na lekkie, letnie egzemplarze. W wyjątkowo gorące dni możesz z nich całkowicie zrezygnować, wybierając jedynie pościel lub prześcieradło.

Materac to podstawa!

Wygodny sen jest praktycznie niemożliwy bez komfortowego, ergonomicznego materaca. To odpowiednie podpieranie pleców jest głównym zadaniem podłoża do spania. Jednocześnie jednak pełni ono zdecydowanie więcej funkcji. Jedną z nich jest zapewnienie użytkownikowi komfortu termicznego. W tym celu materac powinien swobodnie przepuszczać powietrze, ograniczając tym samym kumulowanie się ciepła i wilgoci wewnątrz wkładu.

Poduszka i wentylacja

Nie ma sypialni bez poduszki. To ona odpowiada za stabilizowanie głowy i ułożenie kręgosłupa szyjnego w odpowiedniej pozycji. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele wykonane z pianek wysokoelastycznych i termoelastycznych. Wynika to z tego, że doskonale dopasowują się do budowy ciała konkretnej osoby. Jeśli chcesz kupić produkt tego typu, koniecznie upewnij się, że charakteryzuje się doskonałą wentylacją i posiada pokrowiec, który można łatwo zdjąć i wyprać.

Pamiętaj o tym, że sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w całym Twoim domu. Zadbaj o jej wyposażenie i zapewnij sobie komfort podczas snu. Zainwestuj w swój wypoczynek i ciesz się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.

 

Artykuł sponsorowany.