Jesteś właścicielem domu? Z pewnością dbasz o niego i chciałbyś, aby był możliwie komfortowy i praktyczny, a najlepiej, żeby o pewnych kwestiach myślał sam. Przekaźniki Wi-Fi dają możliwość zautomatyzowania części czynności i zwolnienia Twoich zasobów pamięciowych. Przeczytaj i sprawdź, co musisz wiedzieć.

Dlaczego warto zdecydować się na automatyzację domu?

Wszyscy to znamy – moment, w którym, po pośpiesznym opuszczeniu domu (i pokonaniu połowy drogi do pracy), przychodzi myśl - czy wyłączyłem…? Zakończenie zdania może być różne (i jego skutki też) – sztampowym przykładem jest żelazko, ale światło lub telewizor też pobierają prąd, a pozostawiona na chodzie pompa prawdopodobnie niedługo przerwie pracę na suchobiegu. Przekaźniki Wi-Fi rozwiążą ten problem definitywnie, przynosząc oszczędności i zabezpieczając Twoje mienie – mają bowiem zdolność zdalnego sterowania zasilaniem.

Dlaczego warto wybrać przekaźniki Wi-Fi od TUYA?

Wśród dostępnych na rynku produktów warto wziąć pod uwagę przekaźniki Wi-Fi TUYA, dostępne w kategorii https://www.idomtuya.pl/pl/c/PRZEKAZNIKI-PRZELACZNIKI-BEZPIECZNIKI/16 sklepu internetowego idomtuya.pl, zwłaszcza jeśli Twój inteligentny dom wykorzystuje już jakieś urządzenia tej firmy, pracujące z tą samą centralką. Jeśli nie, wypróbuj je – współpraca ze smart home jest o wiele prostsza, gdy wszystkim zarządzasz z poziomu jednej aplikacji).

Kompaktowe rozmiary

Jak działają przekaźniki Wi-Fi? Dzięki temu, że same nie zajmują wiele miejsca, umieszczane są wewnątrz puszki, pod włącznikiem lub gniazdkiem. Kiedy otrzymają stosowny komunikat – a jest kilka możliwości wydania go – włączają się lub wyłączają. 

Sterowanie telefonem i nie tylko

Oczywiście przekaźniki Wi-Fi mogą być włączane i wyłączane manualnie, jednak ich główną zaletą jest kontrola zdalna. Jak można nimi sterować? Jedną z opcji jest skorzystanie ze sterowania głosowego – TUYA ZigBee współpracuje m.in. z Amazon Alexa i Google Home – do tego jednak trzeba być w domu. Możliwa jednak jest również kontrola zdalna przy użyciu smartfona. Stwarza to możliwość upewnienia się, że sprzęty na pewno zostały wyłączone (np. wspomniane już żelazko), czy choćby uruchomienia ich pod nieobecność (np. wielokrotne załączanie pompy w okresie suszy LUB uruchomienie bojlera podczas powrotu z wakacji).

Scenariusze zasilania

Przekaźniki Wi-Fi dają też możliwość ustalenia harmonogramu, zgodnie z którym będą podawały i odłączały zasilanie – być może nie chcesz żadnych śladów elektroniki, gdy Cię nie ma w domu (np. aby dzieci nie korzystały cały dzień z komputera). Inną ciekawą opcją jest sterowanie gniazdem zależne od pory dnia – zmiana jego stanu po zachodzie lub wschodzie słońca. W ten sposób możesz np. uruchamiać dodatkowe oświetlenie na noc.

 

 

#materiałsponsorowany