W Twoim domu zalęgły się owady? Wyglądają jak karaluchy, jednak nieznacznie się od nich różnią? Obawiasz się, że mogą zaszkodzić zdrowiu domowników? Całkiem słusznie! Nie zwlekaj – sprawdź, co to za gatunek i szybko zdobądź środki na prusaki, jeśli to one. 

Czy prusaki są niebezpieczne?

Karaczan prusak, wbrew nazwie, nie przybył do nas z bliskiego zachodu, ale z dalekiego wschodu – z Południowej Azji. Jest brązowo-żółty, ma 10 do 15 mm długości oraz potężne czułki i już na pierwszy rzut oka widać, że roznosi choroby (nie tylko salmonellę, ale również gruźlicę, cholerę oraz trąd). W środowisku ludzkim nie posiada naturalnych wrogów; mało tego – jest niewrażliwy na 42 aktywne składniki z typowych środków owadobójczych. Jeśli chcesz się go pozbyć, musisz sięgnąć po specjalne preparaty. 

Jakie wybrać środki na prusaki? Cała gama możliwości

W zależności od dostępności miejsc, ilości insektów i chęci możesz zdecydować się na jeden ze sprawdzonych sposobów pozbywania się prusaka ze swojego domu. Środki, które Ci w tym pomogą, są dostępne w ofercie https://sklepinsekt.pl/pl/c/Zwalczanie-prusakow-i-karaluchow/29. Wśród nich znajdziesz:  
 

Spray

Spraye są dobrym wyborem zwłaszcza w początkowych etapach kolonizacji, gdy robaków nie jest dużo. Użycie jest proste – wystarczy zwrócić puszkę w kierunku miejsca przebywania prusaków i rozpylać przez wymagany czas, cofając się w stronę drzwi. Zamknięty pokój później należy przewietrzyć. 
 

Bomba na owady

Podobne działanie ma bomba na owady, jednak sposób aplikacji jest przyjaźniejszy – wystarczy napełnić ją wodą i umieścić w niej dołączony preparat. Następująca reakcja będzie generowała opar wypełniający pomieszczenie – niewielkie cząsteczki pod wpływem procesów dyfuzyjnych rozprowadzą się po wszystkich zakamarkach, likwidując napotkane owady. Oczywiście stosując te środki na prusaki konieczne jest wcześniejsze opróżnienie pomieszczenia z roślin, pożywienia i naczyń.Nie należy też w nich przebywać. 
 

Oprysk powierzchni

Inną opcją jest działanie zapobiegawcze. Gdzieś czają się robaki, ale nie wiesz gdzie? Spryskaj powierzchnie (ściany, sufity, ramy okienne) środkiem na prusaki zawierającym deltametrynę lub permetrynę – gdy tylko zaczną po niej chodzić, związki te spowodują ich śmierć.
 

Lep

Jeśli wiesz którędy przebiegają typowe ścieżki tych owadów, możesz zastosować rozwiązanie tradycyjne – lep. Wystarczy umieścić kilka plastrów na ich drodze, a wkrótce pierwsze insekty zostaną złapane.
 

Kostka

Rozwiązaniem sprawdzonym od czasów wieków średnich jest stosowanie trucizn – te środki na prusaki wystarczy rozlokować w miejscach strategicznych, takich jak przestrzenie za szafkami i sprzętem AGD, czy okolice hydrauliki pod zlewozmywakiem. Nie uwalniają one żadnych substancji lotnych, które mogłyby szkodzić Twoim płucom – działają na prusaki od strony żołądka.
 
 
 
 
#materałsponsorowany