Nadchodzi letni sezon, a wraz z nim czas na odświeżenie naszego otoczenia naszej sypialni. Odkurzanie, wymiana pościeli, przemeblowanie – to tylko jedne z nielicznych czynności, które należy wykonać! Jedną z kwestii jest zadbanie o czystość oraz świeżość swojego materaca! A dlaczego jest to tak ważne oraz jakie są skuteczne sposoby na utrzymanie go w jak najlepszym stanie?

Po pierwsze – regularne odkurzanie powierzchni materaca

Regularne odkurzanie powierzchni materaca jest kluczowym krokiem w utrzymaniu jego czystości i świeżości. Wynika to z faktu, iż jest on użytkowany na co dzień, co wiąże się z gromadzeniem różnych zanieczyszczeń, w tym kurzu, roztoczy czy martwego naskórka na powierzchni. Ich obecność negatywnie wpływa na higieniczne warunki wypoczynku. W związku z tym ważne, abyśmy regularnie odkurzali powierzchnię podłoża do spania – nawet wysokiej jakości materaca Hilding. Najlepiej zrobić to za pomocą odkurzacza wyposażonego w specjalną końcówkę do czyszczenia tapicerki. Taką czynność zaleca się wykonywać co najmniej raz w miesiącu, a w przypadku osób cierpiących na alergie lub astmę, częściej.

Po drugie – pranie pokrowca

Wszystkie materace Hilding są wyposażone w pokrowiec z możliwością ściągnięcia i wyprania w domowych warunkach. Czynność ta jest niezwykle ważna, gdyż pomaga w utrzymaniu higieny oraz świeżości naszego podłoża do spania. Wynika to z faktu, iż chroni on materac przed zabrudzeniami, potem, kurzem oraz roztoczami. Najlepiej robić to przynajmniej raz na pół roku, jednak częstotliwość prania musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb, np. zaleca się, aby osoby cierpiące na alergię robiły to przynajmniej raz na miesiąc. A w jaki sposób? Podczas prania pokrowca zaleca się korzystanie z delikatnych detergentów, które nie zawierają ostrej chemii, a także stosowanie niskich temperatur, aby uniknąć uszkodzenia tkaniny. W tym przypadku najlepiej sprawdzić zalecenia producenta, gdyż wszystko zależy do wykorzystanych w produkcji materiałów. Natomiast po praniu należy dokładnie wysuszyć pokrowiec na słońcu lub – jeśli oczywiście jest to dozwolone, w suszarce.

Po trzecie – stosowanie ochraniacza na materac

Regularne czyszczenie pozwala nam zachować higieniczne warunki do wypoczywania na materacach Hilding. Jednak warto również zainwestować w ochraniacz. Ma on za zadanie chronić nasze podłoże do spania przed zabrudzeniami, wilgocią, potem oraz roztoczami, co przyczynia się do przedłużenia jego trwałości i utrzymania czystości. Dostępne są różne rodzaje ochraniaczy, w tym wykonane z materiałów wodoodpornych, które zapewniają dodatkową ochronę przed zalaniem. Pamiętajmy jednak, że wybierając ochraniacz, warto zwrócić uwagę na jego właściwości, takie jak:

  • przepuszczalność powietrza,
  • łatwość prania i czyszczenia,
  • idealne dopasowanie rozmiaru do powierzchni materaca.

Zadbanie o czystość i świeżość naszego materaca przed letnim sezonem może być kluczowe dla zapewnienia sobie komfortowego snu. Regularne odkurzanie, pranie pokrowca, korzystanie z naturalnych środków do odświeżania oraz zapobieganie rozmnażaniu się roztoczy czy grzybów to tylko kilka skutecznych sposobów, które możemy zastosować. Warto o nich pamiętać zwłaszcza w sezonie letnim!

 

 

Artykuł sponsorowany.