Z pewnością wiesz, że oleje pochodzenia roślinnego mogą być bardzo korzystne dla zdrowia. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się olej z konopi. Zastanawiasz się, jakie ma właściwości i dlaczego warto włączyć go do swojej diety? Zatem czytaj dalej – wyjaśniamy to w poniższym artykule!

Olej z nasion konopi – to musisz o nim wiedzieć

Chcesz wiedzieć, czym wyróżnia się olej z nasion konopi? Otóż przede wszystkim zawiera on dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, np. kwas linolowy, oleinowy, linolenowy czy gamma-linolenowy. Poza tym ma bardzo korzystną proporcję kwasów omega-6 i omega-3, a mianowicie 3:1. Oprócz tego jest źródłem białka roślinnego, wielu mikroelementów oraz minerałów i cennych witamin, zwłaszcza K, A, E oraz witamin z grupy B. Co ważne, nie zawiera cholesterolu.

Olej z nasion konopi ma nieco orzechowy smak. Idealnie nadaje się do sałatek i innych dań na zimno. Co ciekawe, można wykorzystywać go również do pielęgnacji ciała. Istotne jest również to, że jest on bezpieczny także dla małych dzieci. W dodatku bez obaw mogą przyjmować go alergicy.

Jakie właściwości ma olej z nasion konopi?

Warto mieć świadomość tego, że dzięki witaminie K olej z nasion konopi ma działanie przeciwkrwotoczne. Oprócz tego słynie z właściwości przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Ponadto może obniżać ciśnienie krwi, regulować temperaturę ciała oraz gospodarkę hormonalną. Olej ten jest polecany przy miażdżycy, zapaleniu skóry, chorobach reumatycznych, a nawet stwardnieniu rozsianym. Dodatkowo wspiera metabolizm komórek i odporność organizmu. Ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn i poprawia stan flory jelitowej. Co więcej, wzmacnia kości i zęby. Może także zapobiegać cukrzycy i innym chorobom cywilizacyjnym. Zaleca się też stosować go w przypadku problemów skórnych, np. łuszczycy czy trądziku.

Gdzie kupić olej z nasion konopi?

Zastanawiasz się, gdzie można kupić olej z nasion konopi? Nierafinowany, naturalny i tłoczony na zimno olej znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://olej-istny.pl/Olej-z-nasion-konopi-c17. Powstaje on wyłącznie ze świeżych ziaren i nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów czy innych dodatków. Olej ten jest bardzo delikatny, ma naturalny aromat i smak, a oprócz tego sposób jego produkcji pozwala na zachowanie wszystkich składników odżywczych.

Jak widać, olej z nasion konopi ma wiele cennych właściwości i niemal każdy powinien włączyć go do swojej diety. Jeśli zdecydujesz się na suplementację tym olejem, na pewno szybko zauważysz jego pozytywny wpływ na Twój organizm.

 

 

 

 

#materiałsponsorowany