wynajem firmy wykonczeniowej

Zastanawiasz się nad remontem mieszkania lub domu i szukasz firmy, która wykona prace wykończeniowe? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto dowiedzieć się, jakie czynniki wpływają na koszt takich usług i jakie są średnie stawki rynkowe.

Czynniki wpływające na koszt wynajęcia firmy wykończeniowej

Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na koszt wynajęcia fachowców. Najważniejsze z nich to:

Zakres prac wykończeniowych

Im więcej zadań zlecisz firmie wykończeniowej, tym oczywiście wyższy będzie koszt usług. Z drugiej jednak strony wynajmowanie kilku ekip do różnych zadań, może być nieopłacalne. Do podstawowych prac wykończeniowych należą:

       malowanie ścian,
       układanie płytek,
       montaż podłóg i drzwi. 
 

W zakres ten mogą wchodzić również bardziej skomplikowane zadania, takie jak montaż sufitów podwieszanych, instalacja elektryki i hydrauliki, czy nawet prace budowlane z wiązane z kuciem ścian.

Standard wykończenia

Marzysz o mieszkaniu niczym z katalogu wnętrzarskiego? Wyobrażasz sobie eleganckie płytki na podłodze, efektowne oświetlenie i nowoczesne rozwiązania technologiczne? Cóż, spełnienie takich marzeń wiąże się z pewnymi kosztami. Im wyższy standard wykończenia, tym więcej zapłacisz. Wpływające na to czynniki to:

       droższe materiały: luksusowe wykończenie zazwyczaj wymaga użycia droższych materiałów, takich jak egzotyczne gatunki drewna, kamień naturalny czy wysokiej jakości ceramika;
       nowatorskie rozwiązania: nowoczesne technologie, takie jak inteligentne systemy sterowania oświetleniem czy ogrzewaniem, wiążą się z wyższymi kosztami zakupu i montażu;
       większa złożoność prac: wykończenie o wysokim standardzie często wymaga większej precyzji i zaangażowania ze strony ekipy remontowej, co przekłada się na wyższe stawki godzinowe.
 

Lokalizacja firmy wykończeniowej

Firmy wykończeniowe mające siedzibę w dużych miastach zazwyczaj stosują wyższe stawki za roboczogodzinę. Wynika to z kilku kwestii:

       wyższego czynszu;
       wyższych kosztów utrzymania;
       wyższych kosztów zatrudnienia;
 

Doświadczenie firmy

Doświadczone firmy wykończeniowe z ugruntowaną pozycją na rynku mogą mieć wyższe stawki za swoje usługi. Płacisz nie tylko za ich fachowość, ale również za spokój ducha i pewność, że remont zostanie wykonany terminowo i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Czynniki wpływające na remont a możliwe oszczędności

Istnieje kilka sposobów na obniżenie kosztów wykończenia domu czy mieszkania bez rezygnowania z satysfakcjonującego efektu:

  • poszukaj zamienników dla drogich materiałów, które oferują podobny efekt wizualny i właściwości użytkowe;
  • jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności, część prac remontowych możesz wykonać samodzielnie; 
  • zamiast wykańczać cały dom lub mieszkanie naraz, podziel prace na etapy; 
  • postaw na prostotę. Niekoniecznie skomplikowane i drogie rozwiązania muszą dawać najlepszy efekt.

Zanim zdecydujesz się na współpracę z ekipą fachowców, bądź zanim sam podejmiesz pracę w konkretnej firmie, porównaj opinie pozostawione przez byłych lub obecnych pracowników kilku różnych marek na gowork.pl. Upewnij się, że firma wykończeniowa posiada odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Podpisz umowę, w której jasno określone zostaną wszystkie warunki współpracy.

 

 

 

 

 

#materiałsponsorowany