apartament na najem korporacyjny

Słyszałeś pojęcie wynajem korporacyjny co to znaczy dobrze wiesz? Zastanawiasz się teraz czy twoje mieszkanie można wynająć w ten sposób. Sprawdź, jakie wymogi musi spełnić Twoja nieruchomość, aby zawrzeć umowę o najem korporacyjny. 

Najem korporacyjny jest szczególnym rodzajem tradycyjnego najmu lokalu. Niestety nie wszystkie mieszkania można w ten sposób wynająć, istnieje szereg wymogów, które należy spełnić. Oto one. 

Odpowiednia lokalizacja nieruchomości 

Wynajem korporacyjny zakłada najem mieszkań dla dużych firm międzynarodowych czy krajowych. Jak się więc domyślasz, najczęściej ich siedziby, oddziały znajdują się w dużych miastach i metropoliach. Firmy pośredniczące w wynajmie korporacyjnym zainteresowane są mieszkaniami w określonych lokalizacjach. Dużą popularnością cieszą się nieruchomości usytuowane w pasie nadmorskim (Trójmiasto, Gdańsk, Szczecin) czy w takich dzielnicach jak Gdańsk Oliwa, Wrzeszcz Przymorze oraz Śródmieście. Inwestorzy szukają mieszkań w Krakowie - Wiślane Tarasy, Browarze Lubicz, Angel City czy NOVUM itp. oraz Warszawie. 

Rodzaj nieruchomości jest sprawą drugorzędną, liczy się odpowiednia lokalizacja. Wynajmowane są zarówno domy jednorodzinne, kawalerki, jak i apartamenty. Nieruchomości muszą być zlokalizowane w prestiżowych dzielnicach. Preferowane są budynki w sąsiedztwie centrów biznesowych oraz szkół, z łatwym dostępem do komunikacji. 

Wysoki standard mieszkania 

Mieszkania pod wynajem korporacyjny muszą być urządzone w wysokim standardzie. Dobrze, gdy apartamenty posiadają w pełni wyposażoną kuchnię czy nowoczesne umeblowanie. Firmy pośredniczące w najmie korporacyjnym zwracają też uwagę na fakt, czy mieszkanie jest wyposażone w przydatne akcesoria. Dobrze jest zapewnić wynajmującym dostęp do szybkiego Internetu oraz telewizji satelitarnej z kanałami również w językach obcych. Dodatkowym atutem mieszkania przeznaczonego pod wynajem korporacyjny z pewnością będzie też posiadanie tarasu czy oddzielnego pokoju przeznaczonego na biuro. Klimatyzacja również stanowi element standardowego wyposażenia i mile jest widziana. 

Nie spełniam wszystkich wymogów – czy to dyskwalifikuje moje mieszkanie 

Nie martw się, jeśli nie spełniasz, któregoś z wymogów to wcale nie oznacza, że nie uda Ci się wynająć mieszkania jako najem korporacyjny. Standard mieszkania można w dużym stopniu zmienić. Firmy pośredniczące w najmie bardzo często świadczą też usługi home stagingu czy aranżacji wnętrz. Pomogą Ci dostosować mieszkanie do określonych wymogów. Może też się tak zdarzyć, że w swojej bazie mają oferty klientów, którzy poszukują mieszkania w niestandardowej dzielnicy czy mieście. Warto wiec osobiście umówić się z doradcą i omówić poszczególne warunki wynajmu korporacyjnego.